Jak wycenić rękodzieło

Jak zachować tę chwiejną równowagę pomiędzy opłacalnością dla twórcy a możliwościami sprzedaży? Jak wycenić rękodzieło?

Kurs decoupage krok po kroku

Kurs obrazkowy techniki decoupage dla początkujących - jeśli nie wiesz od czego zacząć, to jest post właśnie dla Ciebie. Przejrzysty tutorial krok po kroku pozwoli ci ozdobić dowolny przedmiot techniką decoupage.

Dyplom magisterski - Urban terror

Oto moja praca dyplomowa. Cykl 5 linorytów o wymiarach 50x70 cm dotyczących tematyki urbanizacji oraz anatomii miasta, a także tego co zostaje, gdy w sztucznym krajobrazie zabraknie ludzi. Mroczne i kontrastowe grafiki wykonane tradycyjnie, przy użyciu prasy drukarskiej.

Co zrobić z resztek włóczki? Pomysł 1

Pierwszy post z cyklu pozwalającego pozbyć się resztek włóczki i pojedynczych kłębków. Subiektywna lista najlepszych wzorów, które wymagają niewiele surowca.

100 dni codziennego blogowania

Moje obserwacje po 100 dniach codziennej edycji bloga. Wszystko co się udało, co nie wyszło, no i oczywiście o tym co mnie zaskoczyło...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 28 lutego 2011

Ulubione tutoriale - ażurowa chusta dla początkujących

Wydaje mi się, że nadszedł czas, by na blogu powstała nowa kategoria: Ulubione tutoriale i oto pierwszy post z tej serii. Mam nadzieję, ze przypadnie wam ona do gustu i znajdziecie tu wiele przydatnej wiedzy.
Często korzystam z różnych tutoriali umieszczanych w internecie, z wzorów i kursów w prosty sposób objaśniających różne rzeczy. Wydaje mi się, że twórcom najlepszych z nich należy cię rozgłos i reklama w zamian za czas, którzy poświęcają bezinteresownie na pomoc innym, często anonimowym osobom. Więc będę regularnie na łamach mojego bloga prezentować najlepsze z nich - czasem z moją krótką oceną czy podsumowaniem, czasem tak po prostu, dla informacji.

Żeby nie było wątpliwości - zależy mi przede wszystkim na popularyzacji kursów wysokiej jakości i ich autorów. Nie ma mowy więc o kopiowaniu treści czy przyklejaniu tutoriala z jakiegoś innego miejsca w sieci na mojego bloga. Jednak na jakąś zachęcającą fotkę i kilka słów pewnie można będzie liczyć :)


W związku z moją drutową manią w ostatnim czasie na pierwszy ogień idzie krótki i ogólnikowy kurs dotyczący dziergania ażurowych chust. W prosty i skuteczny sposób objaśniono tam (i pokazano) jak wykonać piękną trójkątną dzianinę, której bardziej nie ma niż jest. Myślę, że każda osoba, która wie jak trzymać druty w rękach poradzi sobie z wydzierganiem czegoś takiego. Jestem naprawdę zadowolona, bo nawet taki kompletny laik jak ja bez problemu rozumie co i jak trzeba zrobić i jaki efekt zostanie osiągnięty. Wielką zaletą metody jest jej powtarzalność, aż do uzyskania odpowiedniej wielkości wyrobu. Ogólny wzór można też łatwo modyfikować w zależności od potrzeb i zachcianek.

Całość KURSU DZIERGANIA AŻUROWYCH CHUST znajdziecie TUTAJ.

Notka do autora
Powyższe zdjęcie nie jest moja własnością, pochodzi z bloga, na którym przedstawiony jest sposób wykonania ażurowych chust. Jeśli nie chcesz, by informacja o twoim blogu znajdowała się u mnie, to daj znać. Post zostanie usunięty.

czwartek, 24 lutego 2011

Zakładka sukienkowa - ekspresowa robótka

Szybki przerywnik podczas większego projektu. Robię właśnie szal i mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu pokażę postępy prac nad nim. Planuję też opublikować instrukcję jego wykonania opisaną prosto i przystępnie - może jest więcej takich drutowych laików jak ja i komuś się to przyda.

A teraz Pani i Panowie - zakładka sukienkowa we własnej osobie :)
Wzór: Mini Dress Bookmark


Pochwaliłam się, a teraz uciekam do pisania pracy magisterskiej :) Kto jeszcze nie udzielił odpowiedzi w ankiecie niech zrobi to teraz, wystarczy skorzystać z zakładki w górnej części bloga. Każda odpowiedź jest dla mnie na wagę złota.