Jak wycenić rękodzieło

Jak zachować tę chwiejną równowagę pomiędzy opłacalnością dla twórcy a możliwościami sprzedaży? Jak wycenić rękodzieło?

Kurs decoupage krok po kroku

Kurs obrazkowy techniki decoupage dla początkujących - jeśli nie wiesz od czego zacząć, to jest post właśnie dla Ciebie. Przejrzysty tutorial krok po kroku pozwoli ci ozdobić dowolny przedmiot techniką decoupage.

Dyplom magisterski - Urban terror

Oto moja praca dyplomowa. Cykl 5 linorytów o wymiarach 50x70 cm dotyczących tematyki urbanizacji oraz anatomii miasta, a także tego co zostaje, gdy w sztucznym krajobrazie zabraknie ludzi. Mroczne i kontrastowe grafiki wykonane tradycyjnie, przy użyciu prasy drukarskiej.

Co zrobić z resztek włóczki? Pomysł 1

Pierwszy post z cyklu pozwalającego pozbyć się resztek włóczki i pojedynczych kłębków. Subiektywna lista najlepszych wzorów, które wymagają niewiele surowca.

100 dni codziennego blogowania

Moje obserwacje po 100 dniach codziennej edycji bloga. Wszystko co się udało, co nie wyszło, no i oczywiście o tym co mnie zaskoczyło...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 14 sierpnia 2010

Akwarelowe bzdurki raz jeszcze

Zaczęło się od tego, że od Mojego Mężczyzny dostałam z okazji pierwszej wypłaty wspaniałe akwarelki firmy Van Gogh - zestaw 15 maleńkich kostek w poręcznym opakowaniu z paletką malarską i składanym (naprawdę!) pędzelkiem. Dołączyłam do zgrabnego kompletu jeszcze malutki szkicownik formatu pocztówki i tak uzbrojona ruszyłam we wtorek na miasto. Miałam wolny dzień, rozleniwiłam się rano przy kawie i trochę zbyt późno wyszłam z domu, jednak i tak nie narzekam na efekty pracy w plenerze.

Ostatnio rozwijam nową zdolność - rysowanie z pamięci - w ten sposób powstałą większość akwarelek podczas tej sesji. Widząc jakieś interesujące zjawisko, osobę, przedmiot itp. przyglądałam się im przez chwilę, a później malowałam. Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania! Nawet nie wiedziałam, że tak potrafię! Szybkie prace mają w sobie sporo świeżości, chociaż czasem widać, że wyłożyłam się na szczegółach anatomii albo mokre farby kładzione na siebie zlały się w burą plamę. Muszę jeszcze popracować nad techniką :)


W sumie cała moja wyprawa trwała około 3,5 godziny, jednak sporą część tego czasu pochłonęło przemieszczanie się po mieście oraz ostatnia, większa akwarelka malowana w jednym miejscu przez dłuższy czas. Podejrzewam, że na większość obrazków poświęciłam nie więcej niż 5 - 10 minut. Pracowałam tak szybko, że mimo ostrego słońca i wysokiej temperatury, musiałam przekładać mokre strony kawałkami papieru, żeby mokre akwarele nie brudziły i nie sklejały stron szkicownika.


Jeszcze w weekend zwalczałam nudę jadąc autobusem i szkicowałam ołówkiem krajobrazy, drobne detale za oknem, a później chwilę bazgrałam jakieś projekty ciuchów przebijając się przez korek we Wrocławiu - ale tymi bazgrołami pochwalę się może w innym wpisie, bo było tego trochę.

wtorek, 10 sierpnia 2010

Losowanie Obserwatora Lipcowego


Losowanie obserwatora Lipcowego nastąpiło przed weekendem kiedy to licznik wskazywał jeszcze 101 Obserwatorów - osoby, które dopisały się później wezmą udział w zabawie za miesiąc.

Tym razem wygrała Kasianat z bloga Czary Mary

Zapraszam do kontaktu mailowego: yadis@o2.pl w sprawie tematyki akwarelki :)

wtorek, 3 sierpnia 2010

Podsumowanie lipca


Przyznaję się do porażki - niestety plan dotyczący Etsy okazał się zbyt ambitny... Czasu było za mało, a pracy zbyt dużo zarówno w domu jak i w biurze.

Udało mi się zrealizować jedynie częściowo punkt 3, prawie całkowicie 4 (jednak teksty są jeszcze u mojej tłumaczki), przedmiotów mam przygotowanych około 5-7 do wystawienia, na Facebooku fanów jest 12, sklepik ma jakieś 150 unikalnych użytkowników w miesiącu, co i tak uważam za sukces, bo nic tam nie ma, zupełne pustki. Niewykorzystane zadania przechodzą na kolejny miesiąc.

Poza tym jutro przechodzę na dietę, ale o tym ani słowa, żeby nie zapeszyć. Wyspowiadam się z postępów i spostrzeżeń, jak skończę, a przynajmniej osiągnę jakieś zadowalające rezultaty. Trzymajcie jednak kciuki, proszę...

Wkrótce też ponowne Candy Biżuteryjne, bo zwyciężczyni się nie zgłosiła po odbiór nagrody, a także losowanie Obserwatora lipca. Poza tym przekroczyłam magiczną liczbę 100 Obserwatorów, co uważam za mój wielki, osobisty sukces. Wszystkim dziękuję za miłe słowa, komentarze i obecność. Fajnie, że jesteście!

A tutaj dla przypomnienia wyzwanie lipcowe (w tej chwili również sierpniowe)
1. Wyznaczę 10 najważniejszych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na Etsy - ocenię każdą z nich w skali od 1 do 10. Zapiszę wyniki w kalendarzu.
2. Przez cały lipiec będę codziennie pracować nad najgorszą pozycją z powyższej listy - powtórzę test na początku sierpnia i porównam wyniki.
3. Przeczytam cały poradnik The Etsy Seller Handbook na ich blogu
4. Uzupełnię wszystkie techniczne szczegóły niedopracowane jeszcze w sklepie (teksty, opcje wysyłki, opcje płatności itd.)
5. Wystawię w sklepie co najmniej 10 przedmiotów
6. Wezmę udział w akcji Xmas in July
7. Zdobędę 50 fanów na Facebooku do końca lipca
8. Do końca wakacji zarobię pierwsze 100 dolarów na Etsy
9. W lipcu przerobię moja stronę na potrzeby zaplecza dla Etsy
10. Mój sklepik na Etsy przekroczy 2500 wizyt