Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 28 lutego 2011

Ulubione tutoriale - ażurowa chusta dla początkujących

Wydaje mi się, że nadszedł czas, by na blogu powstała nowa kategoria: Ulubione tutoriale i oto pierwszy post z tej serii. Mam nadzieję, ze przypadnie wam ona do gustu i znajdziecie tu wiele przydatnej wiedzy.
Często korzystam z różnych tutoriali umieszczanych w internecie, z wzorów i kursów w prosty sposób objaśniających różne rzeczy. Wydaje mi się, że twórcom najlepszych z nich należy cię rozgłos i reklama w zamian za czas, którzy poświęcają bezinteresownie na pomoc innym, często anonimowym osobom. Więc będę regularnie na łamach mojego bloga prezentować najlepsze z nich - czasem z moją krótką oceną czy podsumowaniem, czasem tak po prostu, dla informacji.

Żeby nie było wątpliwości - zależy mi przede wszystkim na popularyzacji kursów wysokiej jakości i ich autorów. Nie ma mowy więc o kopiowaniu treści czy przyklejaniu tutoriala z jakiegoś innego miejsca w sieci na mojego bloga. Jednak na jakąś zachęcającą fotkę i kilka słów pewnie można będzie liczyć :)


W związku z moją drutową manią w ostatnim czasie na pierwszy ogień idzie krótki i ogólnikowy kurs dotyczący dziergania ażurowych chust. W prosty i skuteczny sposób objaśniono tam (i pokazano) jak wykonać piękną trójkątną dzianinę, której bardziej nie ma niż jest. Myślę, że każda osoba, która wie jak trzymać druty w rękach poradzi sobie z wydzierganiem czegoś takiego. Jestem naprawdę zadowolona, bo nawet taki kompletny laik jak ja bez problemu rozumie co i jak trzeba zrobić i jaki efekt zostanie osiągnięty. Wielką zaletą metody jest jej powtarzalność, aż do uzyskania odpowiedniej wielkości wyrobu. Ogólny wzór można też łatwo modyfikować w zależności od potrzeb i zachcianek.

Całość KURSU DZIERGANIA AŻUROWYCH CHUST znajdziecie TUTAJ.

Notka do autora
Powyższe zdjęcie nie jest moja własnością, pochodzi z bloga, na którym przedstawiony jest sposób wykonania ażurowych chust. Jeśli nie chcesz, by informacja o twoim blogu znajdowała się u mnie, to daj znać. Post zostanie usunięty.

2 komentarze:

  1. Pozdrawiam milunio, ja również lubię różnego rodzaju kursiki...papa

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł z tymi tutorialami, na pewno będę zaglądać:) pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Proszę, zostaw po sobie ślad, bym wiedziała, że ktokolwiek przeczytał to do końca :)