Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 28 marca 2011

Postepy pracy nad dyplomem magisterskim

Zanim przejdę do właściwego tematu przypominam o mojej ankiecie magisterskiej - zostało już niewiele czasu na to, by wziąć w niej udział. Trwa do 15. 04. 2011, ponieważ taka data została podana w ogłoszeniu w Wenie-Design.

Ankieta Rękodzieło w internecie - KLIKU KLIK

Ok, formalnościom stało się zadość, więc mogę przejść do głównego tematu posta :) 
Prace nad dyplomem postępują powoli - póki co w różnych częściach mojego pokoju składuję rożne potrzebne rzeczy. Ogólny projekt mojej pracy dyplomowej: parawan z rożnej wielkości elementów 1,5x1,5 metra + 1x1,5 metra + 0,5x1,5 metra, do tego druk tradycyjny na materiale, temat to dmuchawce.

Szkice koncepcyjne wyglądają następująco:Oczywiście gotowa grafika będzie wyglądać inaczej - skala jest inna, o dokładności nawet nie ma co mówić, bo szkice to format A4, zresztą głównym zadaniem tych bazgrołów jest przedstawienie ogólnego pomysłu, na ostateczne rozwiązania czas przyjdzie tak na prawdę dopiero przy wycinaniu matryc.

Połączenie elementów:


Mam już kawał linoleum - ponad 5,5 metra, czyli więcej niż mi potrzeba, ale nie chciałam ryzykować, że mi zabraknie, pomylę się albo coś podobnego. Wyzwaniem będzie teraz pocięcie go na kwadratowe kawałki - 36 elementów 20x20 cm, 12 elementów 30x30 cm, 3 elementy 40x40 cm.

Mam też próbki materiałów - póki co 6 różnych typów w różnych kolorach, gramaturach i fakturach. Wszystko utrzymane w naturalnej kolorystyce, eko look bardzo mi się w nich podoba. Nie drukowałam do tej pory na tkaninie, nie wiem jak zachowa się materiał w zetknięciu z matrycami, prasą i farbą drukarską. Dlatego nie zdecydowałam się na najbardziej pasujące połączenie, tylko będę testować i czekać na wyniki.

Jeden z materiałów spodobał mi się tak bardzo, że wybrałam go na podkład bez próbowania - akurat do tego nie muszę wiedzieć jak się będzie na nim drukować, bo będzie on gładki i jego głównym zadaniem będzie utrzymywanie pozostałych elementów pracy. Piękne lniane płótno, eleganckie, lekko połyskliwe, naprawdę wspaniałe. Pierwszy raz kupowałam tak dużo materiału na raz - 8 metrów - dziwne uczucie, tym bardziej, że mój portfel zrobił się lżejszy aż o 200 złotych, ale wiem, że było warto.

7 komentarze:

 1. :D kapitalnie :D
  machina poszła w ruch ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Poszła, poszła, teraz to już tak na poważnie. Właśnie rozrysowuję na tym nieszczęsnym linoleum kwadraty do wycinania. Może nawet w tym tygodniu zabiorę się za "ciachanie" i grafika zacznie nabierać realnego kształtu. Oby się udało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo to będzie interesujące. Dmuchawce są świetne

  OdpowiedzUsuń
 4. Uda się na pewno Yadis.Powodzenia!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sądzę,że parawan będzie niezwykły, już na taki wygląda. Bardzo ciekawa jestem pracy dyplomowej, temat jest niesamowity i obszerny. Gratuluję i zapraszam do wizyty u mnie - www.arterustica.pl
  Olga

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta grafika jest zachwycająca! szkoda ,ze kontury są mało wyrażne bo byłby piekny haft.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę powiedziawszy nie pomyślałam o tych projektach w ten sposób. Być może jeszcze rozważę takie zastosowanie tych rysunków, daj znać jeśli miałabyś jeszcze jakieś uwagi, które mogłyby w tym pomóc :)

   Usuń

Proszę, zostaw po sobie ślad, bym wiedziała, że ktokolwiek przeczytał to do końca :)