Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 12 kwietnia 2011

Czapka ze swetra :)

Jeden z moich dawniejszych projektów. Dla uściślenia muszę dodać, że to tak na prawdę mój pierwszy projekt drutowy :) Wprawdzie zaszły w nim w międzyczasie wieeelkie zmiany, jednak cieszę się, że udało się ocalić ten kawałek dzianiny na pamiątkę i na dodatek powiodły się próby nadania mu jakiejś fajnej funkcji. Ale opowiem wam całą historię od początku...Kilkanaście miesięcy temu dostałam kilka worków pełnych włóczki, która zajmowała miejsce na strychu u przyjaciółki mojej mamy. Wśród nich była między innymi piękna czekoladowa wełna, która od razu wpadła mi w oko. Niestety był tylko jeden kłębek. Zastanawiałam się jak go wykorzystać, tak by nie zabrakło mi podczas pracy materiału. Przeszukałam Ravelry, które wówczas odkryłam i znalazłam Tubey - prosty wzór robiony na okrągło bez zszywania, który na dodatek można było podzielić na 2 części (rękawy i korpus). Niestety okrągłych drutów wtedy nie miałam, więc zaczęłam dziergać na prostych, bo pomyślałam sobie, że zszyję korpus z dwóch kawałków. Cierpliwości wystarczyło mi na cały przód i pół tyłu :) I tym sposobem dorobiłam się niedokończonego "trupa" w szafie, który zalegał tam naprawdę dłuuugo.

Ostatnio zrobiłam gruntowny przegląd szaf, zapasów i nieskończonych projektów ze względu na planowaną przeprowadzkę. No i odkryłam to czekoladowe coś... Żal mi się zrobiło tego starego projektu i niedoszły przód swetra przerobiłam na czapkę. I na dodatek okazało się, że wygląda ona naprawdę fajnie :) Od razu ją polubiłam, bo jest ładna, gruba i ciepła (dość gruba włóczkę przerabiałam na drutach 3 mm) Oto i ona:


Podoba się Wam?

1 komentarze:

  1. Bardzo ładna :) Głupie żarty mi się trzymają - wybacz, ale nie mogę się powstrzymać - hihih - jakby tak spróbować zrobić na odwrót niż w tytule Twojego posta - sweter z czapki ...:D

    OdpowiedzUsuń

Proszę, zostaw po sobie ślad, bym wiedziała, że ktokolwiek przeczytał to do końca :)