Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 5 maja 2008

Sue Heaser "Cuda z modeliny"

Moja najnowsza inspiracja. Jestem zachwycona możliwościami tego materiału i łatwością uzyskiwania dzięki niemu zamierzonych efektów.

Próbowałam swoich sił w glinie, w gipsie i w drewnie na zajęciach, jednak efekty nie były takie, jakich oczekiwałam, bo materiał utrudniał realizację projektów. Przy modelinie ten problem odpada. A odpowiednia odporność i trwałość jest zachowana dzięki możliwości wypały, dzięki któremu uzyskujemy twardy materiał, który pozwala jednocześnie na dalszą obróbkę, malowanie, dołączanie dodatkowych elementów, a nawet ponowne wypalenie. A możliwości imitacyjne modeliny powaliły mnie na kolana i chyba nawet wybitna w tej kwestii żywica epoksydowa nie może się z nią równać.
Zdecydowanie polecam wszystkim lubiącym zajęcia manualne. I nawet cena prawie 40 zł mnie nie powstrzymała przed zakupu. Teraz już któryś kolejny raz ją przeglądam i nie mogę się zdecydować, który z tych przedmiotów chcę zrobić najpierw… Książka jest pięknie ilustrowana, zawiera mnóstwo podpowiedzi, projektów a na końcu również galerię prac profesjonalnych artystów tworzących dzieła z modeliny. Kopalnia pomysłów i inspiracji doskonale obrazująca możliwości zastosowana modeliny do różnorodnej twórczości hobbystycznej i artystycznej
Jedynym minusem jest niedostępność w Polsce stosowanych w książce profesjonalnych materiałów, a co za tym idzie niemożność uzyskania niektórych efektów... A szkoda, bo wydawca mógłby dogadać się z firmami wymienionymi w książce i wprowadzić je na nasz rynek. Bo sprowadzanie modeliny zza oceanu to jednak lekka przesada.
Generalnie mimo wszystko jednak zupełny zachwyt!!! Polecam z czystym sumieniem...
cuda z modeliny. techniki, materiały, pomysły. biżuteria, figurki, ozdoby, obrazki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Proszę, zostaw po sobie ślad, bym wiedziała, że ktokolwiek przeczytał to do końca :)