Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 7 czerwca 2012

Sektor 3

Jest we Wrocławiu takie coś... Takie coś, co pomaga ludziom, którym chcą coś zrobić. Mi na przykład pomaga :)

Takie coś nazywa się Sektror 3 i wspomaga organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne.

Byłam tam wczoraj dowiedzieć się o prawne i podatkowe aspekty prowadzenia fundacji. I jestem pozytywnie zaskoczona jakością obsługi, zakresem pomocy i życzliwością spotkanych tam osób, tym bardziej, że nie kosztowało mnie to ani grosza. Jak dla mnie to kolejny dowód na to, że jeśli czegoś się chce, to cały wszechświat działa na korzyść tego marzenia.

Fundacja nabiera coraz bardziej realnych kształtów - 40 minut rozmowy z prawnikiem bardzo mi pomogło zrozumieć pewne techniczno-legislacyjne zawiłości działania fundacji i umieścić ją jakoś w obrębie spraw, które znam i rozumiem. Szkic statutu ma w tej chwili około 1,5 strony A4 i niestety jest to dopiero początek. Start zupełnie bez kasy okazał się niemożliwy, jednak koszty nie są tak duże jak się obawiałam, więc powinnam dać sobie radę.

Planowany termin rozpoczęcia działalności, który optymistycznie wyznaczyłam sobie na początek października (prezent na urodziny sobie zrobię, a co!) okazuje się coraz bardziej realny.

KONKURS
Przypominam przy okazji o konkursie na logo Fundacji Promocji Rękodzieła Tworzy.pl - do wygrania szal mojego autorstwa z dowolnie wybranym wzorem wykonany z luksusowej włóczki Filisik w kolorze jasnobłękitnym lub którykolwiek z przedmiotów prezentowanych na blogu (o ile jest dostępny lub możliwy do odtworzenia). Na prace konkursowe czekam do 1. lipca 2012 do północy - zdjęcia lub pliki graficzne należy wysłać na adres yadis@o2.pl
Wszystkie propozycje zostaną zaprezentowane na blogu w osobnym poście.

2 komentarze:

  1. Ehhh wiem jak to jest z tymi formalnościami fundacyjnymi. Mój mąż jest założycielem i wice prezesem fundacji http://www.w-skersi.org/ dużo z tym zachodu, dużo czasu, ale jak widzę ile fajnych rzeczy robią i ile mają w planach to aż miło.
    Trzymam kciuki za Twoja fundację aby dawała Ci ogromne pokłady satysfakcji i motywacji do działania.
    Pozdrawiam, ściskam bardzo serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Powodzenia życzę, na pewno się uda !!! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Proszę, zostaw po sobie ślad, bym wiedziała, że ktokolwiek przeczytał to do końca :)